Ferizaj

Ka ndërruar jetë   personi i rrahur  në Korbliq të Kaqanikut


Publikuar më:


Korbliq,Kaçanik 30.06.2016. . Me 23.06.2016 rreth orës 20:30 është raportuar se  në fshatin Korbliq ka ndodhur një përleshje mes disa personave ,përndryshe familjarë,ku janë përdorur mjete të ndryshme të forta.

Me kët rast lëndime të rënda trupore ka pësuar B.L. rreth 55 vjeçar, i cili është dërguar në QKUK Prishtinë.

Hetuesit policor kan arrestuar të dyshimtit B.L.,F.L.,D.L. dhe B.L. ku pas intervistimit, në konsultim me Prokurorine Shtetit është marrë masa e ndalimit policor prej 48 orëve dhe pas skadimit të kësaj mase është shqiptuar masa e arrestit shtëpiak për të gjithë të dyshuarit.

Me 29.06.2016 , nga ana e mjekëve kujdestarë jemi informuar se viktima B.L.  nga lëndimet e pësuara ka ndërruar jetë.

Është njoftuar Prokurori i Shtetit i cili autorizon Sektorin e Hetimeve rajonale që të merren me kompletimin e rastit, thuhet në raportin e policisë.

.

 

Comments
To Top