Ferizaj

Jeton Bislimi largohet nga futbolli përfudimisht


Publikuar më:


Dikur portieri i njohur, së fundmi trajner, Jeton Bislimi, nuk do të jetë më pjesë e Ferizaj.

Ai ka shkruar se nuk do të merret më me këtë zeje, duke i falënderuar të gjithë që ka punuar me ta.

Lamtumirë Futboll

Pas shume vitetve futbollist aktiv, dhe 10 vite trener i portjerëve me Licencë Uefa në klubin e qytetit tim Ferizaj,pas përfundimit te sezonës së kaluar ku dhe siguruam egzistencën në superligen e Kosoves unë morra vendimin(JO TE LEHTE) te cilin tani e bej publik LARGOHEM nga futbolli ne rolin e trenerit.

E dashura familja ime faleminderit per mbështetjen tuaj gjate gjithë këtyre viteve,e di nuk ka qen aspak e lehte për juve kur une ma shume kam qendruar afer topit nëper stadiume duke ju lan anash juve të dashurit e mi.

Te rrespektuarit ju trenerat me te cilet kam punuar, edhe juve ju falenderoj shume.

Kryesit e klubit me te cilet kam punuar edhe ata i falendoroj shume.

Një falenderim i madh shkon edhe per gjithe ata portjere dhe futbollista qe kam punuar me ta, do ndihem krenar gjithmone me juve.

Dhe ne fund shum Flm per tifozerine tone te flakte “Ujqit”.


To Top