Lajme

JEMI NJË: Dy qeveritë përfundojnë mbledhjen me shqiponjën dykrenare!


Publikuar më:


Peja, sot ka qenë pikëtakimi i dy qeverive, asaj të Kosovës dhe Shqipërisë.

Ky është viti i pestë që të dyja delegacionet mblidhen, ndërsa kësaj radhe kjo mbledhje u cilësua si më produktivja, ku u nënshkruan nëntë marrëveshje të rëndësishme, shkruan Indeksonline.

Me të përfunduar mbledhja, përfaqësuesit e dy qeverive kanë bërë shqiponjën, Një gjest ky që vulos dhe i jep edhe më shumë kuptim këtij takimi me rastin e Festës së Flamurit.

Këto imazhe nuk kanë nevojë për komente, për vetëm për duartrokitje./Indeksonline/

 

To Top