Lajme

Jahjaga në Samitin e Grave në Abu Dhabi


Publikuar më:


Atifete Jahjaga ne Abu Dhabi

Jahjaga ka shkruar në facebook se ky samit hap mundësi të reja bashkëpunimi për adresimin e sfidave të ndryshme globale.

Postimi i saj:

Sot mora pjesë në hapjen e Samitit Global të Grave në Parlamente në Abu Dhabi të Emirateve të Bashkuara Arabe që mbahet nën patronatin e Lartëmadhërisë së saj, Fatima Bint Mubarak.

Ky Samit i përvjetshëm mbledh pjesëmarrës nga e gjithë bota dhe hap mundësi të reja bashkëpunimi për adresimin e sfidave të ndryshme globale.

Të bashkuar mund të jemi shumë më efikas në trajtimin e problemeve në politikë, siguri, ekonomi dhe ambient në kohën e ndryshimeve të shpejta që po ndodhin në këto fusha.

.

Comments
To Top