Lajme

Ja si ka arritur të arratiset shqiptari nga burgu në Greqi


Publikuar më:


Burgu

“Shqiptari u tha rojeve se do të shkonte pak në tualet dhe më pas është larguar pa lënë gjurmë…”, shkruajnë mediat greke.

Këto burgje funksionojnë me skemën e punës dhe me liri disa ditore për të dënuarit, me premtimin dhe garancinë që ata do rikthehen sërish, por kjo nuk ndodh gjithmonë, siç është rasti i këtij shqiptari.

Kjo nuk është hera e parë që shqiptarët që vuajnë dënimin në burgjet greke, ia dalin të arratisen.

.

Comments
To Top