Lajme

Izraeli i premton Serbisë se nuk do ta njoh Kosovën


Publikuar më:


Daçiq pas takimeve me zyrtarë të lartë izraelitë, e përsëriti se Izraeli nuk do të ndryshojë qëndrimin e saj ndaj Kosovës dhe Metohisë, shkruan Tanjgu, transmeton lajmi.net.

“Ne mund të vazhdojmë të llogarisim në mbështetjen e këtyre vendeve për angazhimin tonë parimor për mbrojtjen e integritetit territorial”, shtoi Daçiq.

“Për Serbinë marrëdheniet me Izraelin janë shumë të rëndësishme dhe për këtë arsye është shumë e rëndësishme që bisedat që i kam pasur me zyrtarë të lartë izraelitë, ata e kanë konfirmuar angazhimin tonë të përbashkët për të zhvilluar marrëdhënie të mira bilaterale”, tha Daçiq./Lajmi.net/

.

Comments
To Top