Lajme

ITU-ja e publikon kodin +383, Kosovën e shkruan me fusnotë (Dokument)


Publikuar më:


Kodi telefonik i Kosoves

ITU-ja ka njoftuar se kodi është arritje e marrëveshjes me Republikën e Serbisë, ndërkaq për aktivizimin e tij do të ketë një datë tjetër, shkruan lajmi.net

Por në renditjen e listës së shteteve me kodet telefonike, Kosova është e shkruar me fusnotë, e cila sqaron se statusi i Kosovës nuk paragjykohet por është në një linjë me Rezolutën 1244 të OKB-së dhe mendimin e Gjykatës Ndërkombëtare të Hagës për pavarësinë. /Lajmi.net/

itu-kodi

itu-kodii-fusnota

fusnota

 

.

Comments
To Top