Lajme

ISIS merr përgjegjësinë për masakrën në Stamboll


Publikuar më:


Stamboll, sulm

Në një deklaratë, ISIS e quan ushtarin e vet personin e armatosur që shkaktoi masakrën në Stamboll.

Autori u fut në lokalin e natës “Reina” dhe qëlloi me breshëri ndaj qytetarëve duke vrarë 39 prej tyre dhe plagosi 69. Më pas u largua dhe është ende në kërkim nga policia.

.

Comments
To Top