Lajme

Ilir Meta në Gjilan, viziton familjen Abazi


Publikuar më:


Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta momentalisht është duke qëndruar në Komunën e Gjilanit, në familjen Abazi, pas tragjedisë së tërmetit, ku dy djem të kësaj familje humbën jetën tragjikisht në Durrës,

Së bashku me presidentin shqiptar Meta, është edhe kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ministri i Punëve të Jashtme në detyrë, Behgjet Pacolli, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri si dhe ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi.

Paraprakisht, Presidenti i Republikës së Shqipërisë ka ndarë dekorata për njësitet e kërkim-shpëtimit të Kosovës që shërbyen në ndihmë Shqipërisë pas tërmetit tragjik si dhe ka zhvilluar një takim me kreun e LDK-së Isa Mustafën dhe nënkryetarët e kësaj parti

To Top