Lajme

Hyjnë ilegalisht nga Serbia në Kosovë me 50 kg mjaltë dhe 11 litra raki


Publikuar më:


Janë arrestuar dy shtetas serbë, pasi të njëjtit kanë kaluar ilegalisht kufirin ndërmjet Serbisë dhe Kosovës.

Ata në automjetin me të cilin kanë kaluar kufirin kishin të ngarkuar edhe 50 kg mjaltë dhe 11 litra raki. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

“Janë arrestuar dy të dyshuar (një mashkull dhe një femër), shtetas të Serbisë, pasi të njëjtit me automjetin e tyre kombi kishin kaluar kufirin ilegalisht nga Serbia për në R. Kosovës. Në automjet kishte të ngarkuar 50 kg mjaltë dhe 11 litra raki. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e policisë.

To Top