Ferizaj

Humb jetën një person në Ferizaj, goditet me grusht gjatë një përleshje


Publikuar më:


Një person ka humbur jetën pas një përleshje që ka ndodhur dje rreth orës 15:30 në parkingun e një pompe të derivateve në fshatin Bibaj në Ferizaj.

Policia ka njoftuar se për motive ende të panjohura i dyshuari ka go ditur me grusht në kokë vik timën (50 vjeçar) i cili ka rënë me kokë në asfalt. 

Sipas njoftimit i dyshuari e ka dërguar vik timën në ambulancë dhe i njëjti është larguar në drejtim të panjohur.

Vik tima, pas marrjes së ndihmës së parë është dërguar për në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, dhe rreth orës 00:45 vik tima ka ndërruar jetë. Me urdhër të Prokurorit të Shtetit, trupi i vik timës dërgohet për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore.“Hetuesit policorë janë duke punuar intenzivisht për arrestimin e personit të dyshuar i cili është i njohur për policinë”, thuhet në njoftim.

To Top