Ferizaj

Humb jetën një person në aksident në magjistralen Kaçanik – Ferizaj


Publikuar më:


Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur mbrëmë rreth orës 22:41, në magjistralen Kaçanik – Ferizaj.

Në këtë aksident një veturë ka goditur këmbësorin, me ç’rast ka marrë lëndime të rënda.

Vde kjen në vendin e ngjarjes e ka konstatuar ekipi mjekësor, njofton raporti 24 orësh i policisë.

AKSIDENT TRAFIKU ME FATALITET

Magjistralja Kaçanik-Ferizaj 24.01.2021-22:41.Ka ndodhur një aksident trafiku me fatalitet ku dyshohet se i dyshuari mashkull kosovar duke mos e përshtatur shpejtësinë e lëvizjes së automjetit si dhe kushteve të rrugës godet këmbësorin mashkull i cili pëson lëndime vde kjeprurëse. Vd ekjen e vik timës, në vendin e ngjarjes e ka konstatuar ekipi mjekësor. Me urdhër të prokurorit kujdestar, trupi i pa jetë dërgohet në IML për obduksion, ndërsa i dyshuari dërgohet në mbajtje për 48 orë.

To Top