Sport

Hendbollistët e Kastriotit  kualifikohen për gjysmëfinale të Kupës së Kosovës


Publikuar më:


 Kastrioti kualifikohet për  gjysmëfinale të Kupës së Kosovës pasi sot më një lojë të organizuar mirë mundi ekipin e  KH”Vëllaznimi” me rezultat  34:21

Ndeshja e cila u zhvillua në Pallatin e Sporteve “Bill Clinton”  në Ferizaj në mes të KH “Kastrioti” dhe KH “Vëllaznimi” ka përfunduar me rezultat 34:21.

Hendbollistët ferizajas që në fillim treguan se janë favorit të këtij takimi.Edhe pjesa e parë  përfundoi në favor të hendbollistëve ferizajas me rezultat 17:12, rezultat I cili u thellua më shumë në pjesën e dytë I cili përfundoi me rezultat 34:21.

Me këtë fitore hendbollistët ferizajas  kanë siguruar pjesëmarrjen në  gjysmëfinale   të garave në kuadër të Kupës së Kosovës.

 

 

Comments
To Top