Ferizaj

Haxhisalihu: Do ta ndërtojmë një gjenerate të re


Publikuar më:


Klubi me renome Kastrioti nga Ferizaj, me kryetarin Faton Haxhisalihun, kanë një objektiv të qartë: T’i qasem punës me hendbolliste të reja dhe të ndërtojnë një ekip për shtigje të gjata. Para dy ditëve filluan përgatitjet për edicionin e ri nën drejtimin e trajneres Vlora Jashari dhe stërviten në palestrën e sportit “Bill Klinton”. Kryetari i klubit tha se kanë një moshë të re e premtuese. “Kemi diku 20 lojtare dhe mosha e tyre sillet 16-22 vjeç. Jemi duke punuar me shumë për gjeneratat e reja dhe besoj se do të ndërtojmë një ekip që do të jemi shembull, pasi që Ferizaj ka traditë të këtij sporti”, tha Haxhisalihu.

14037650_10208429389590624_1444625596_o 14074495_10208429389390619_61300521_o 14037498_10208429388670601_985616837_o 14074427_10208429388190589_1438054949_o 14075025_10208429386110537_2116879697_o 14060404_10208429385910532_1017908207_o

Comments
To Top