Lajme

Haradinaj takohet me burrat e Rugovës, fton qytetarët në protestë


Publikuar më:


screen-14.32.3624.04.2016

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka zhvilluar një takim me 300 burra nga Rugova me të cilët ka diskutuar për Demarkacionin me Malin e Zi.

Haradinaj i ka ftuar të pakënaqurit të dalin në Protestën e 14 majit në Prishtinë, duke lënë anash ndasitë partiake.

“U takova me mbi 300 burra të Rugovës, të cilët ishin bukur të ashpërsuar për demarkacionin me Malin e zi. Nuk pati asnjëri prej tyre që nuk tha se kufiri me Malin e zi, nuk ishte shënjuar në dëm të Kosovës dhe në dëm të Rugovës”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

“Ata nuk kërkojnë asgjë më shumë, përpos të gjenden gabimet që janë bërë dhe ta gëzojnë tokën e tyre, për çfarë ka shprehur gatishmëri edhe Mali i zi”.

Comments
To Top