Lajme

Haradinaj shkarkon ministrin serb që i quajti shqiptarët terrosristë


Publikuar më:


Pas shkarkimit të zëvendësministres serbe, Vesna Mikiq kryeministri, Ramush Haradinaj ka shkarkuar edhe ministrin e Administratës së Pushtetit Lokal, Ivan Teodosijeviq, i cili i quajti shqiptarët terroristë e masakrën e Reçakut trillim.

Lajmin e ka bërë të ditur vet kryeministri përmes një shkrimi në Facebook.

Haradinaj ka thënë se është e patolerueshme një gjuhë e tillë e urrejtjes nga ministri në fjalë, shkruan Insajderi.

“Është e pakuptimtë se si një deri sot kolegë i yni shprehet me aq injorancë, urrejtje dhe fyerje për viktimat e Reçakut, viktimat e tjera të regjimit të Millosheviçit dhe akceptimin dhe miratimin që ai i bëri terrorit të këtij regjimi. Kjo nuk arsyetohet”, ka shkruar mes tjerash Haradinaj.

To Top