Lajme

Haradinaj realizon video interesante për fundvit, ka një porosi: S’kemi me u ndal e as s’kemi me u dorëzu!


Publikuar më:


Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj me rastin e fundvitit ka realizuar një video krejtësisht më ndryshe nga siç jemi mësuar ta shohim.

Ai përmend radhazi vendimet dhe të arriturat që ka marrë gjatë këtij viti së bashku me kabinetin e tij qeveritar, transmeton Indeksonline.

“Të dashur qytetarë të Kosovës, kemi thënë gjithnjë që sfidat vetëm na forcojnë, e kemi gjetur vendin pa energji pa prodhim, sot konsumojmë energji të Kosovës edhe pse jemi të sfiduar jemi të fortë”.

“Viti 2019 do të jetë vit i ekonomisë dhe i vendeve të punës, urime ky vit që po vjen”, ka thënë Haradinaj.

Haradinaj ka thënë se s’kemi me u ndal dhe s’kemi me u dorëzu para sfidave, derisa vitin 2019 e sheh si vit të ekonomisë dhe vendeve të reja të punës.

To Top