Lajme

Gruevski: Vendimi i Ivanovit është akt patriotik!


Publikuar më:


Nikolla-Gruevski-2-780x439

Lideri i VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski, sonte në edicionin e lajmeve të televizionit Kanal 5, tha se vendimi i presidentit Gjorge Ivanov për falje, është akt patriotik, por theksoi se ai nuk dëshiron të jetë në një kafaz me liderin e LSDM-së Zoran Zaev.

“E kem ndjekur me kujdes fjalimin e tij, tezat e tij dhe mund të them se motivi është me të vërtetë patriotik dhe pikërisht për këtë arsye retorika jonë ndaj tij është shumë më e moderuar se retorika e LSDM-së. Megjithatë, ne nuk mund të bien dakord që të jemi në të njëjtin kafaz, me një kriminel klasik siç është Zaevi”, theksoi Gruevski gjatë intervistës, transmeton TetovaSot.

Comments
To Top