Sport

Graniti e ripërsërit: Ja pse nuk jam tani te Shqipëria


Publikuar më:


xhaka-436486

Granit Xhaka është një prej futbollistëve më të mirë në Bundesligë, dhe është kthyer në një obsesion për shumë skuadra të mëdha Europiane. p
Futbollisti me origjinë shqiptare ka zgjedhur që të Përfaqësojë ngjyrat e Zvicrës disa vite më parë. Një zgjedhje për të cilën ai i ripërsërit edhe “fajtorët” në një intervistë të dhënë së fundmi.

“Është shumë e thjeshtë. Në Shqipëri askush nuk shfaqi interes për mua ndërsa ndryshe ndodhi nga ana e zviceranëve. Krejt e kundërt ishte situata e Taulantit“.

Më pas ai dha një koment të shkurt edhe për Kosovën.

“Si Taulanti edhe unë kemi lindur në Zvicër. Për herë të parë kemi shkelur në Kosovë në moshën 12-vjeçare. Kemi kaluar si pushimet e dimrit edhe ato të verës atje te gjyshërit tanë”, u shpreh Granit Xhaka.

Comments
To Top