Lajme

Gjuriq: Dialogu ka sëmundje kronike


Publikuar më:


Marko Gjuriq

Ai në një intervistë për agjencinë serbe të lajmeve “Tanjug” dhe portalin e Ballkanit të Evropës Perëndimore, e cila është realizuar para raundit të fundit të dialogut për Telekomunikacionin, ka thënë se Prishtina është duke u përpjekur që të abuzojë me çdo marrëveshje politike dhe mediat për forcimin e Pavarësisë së Kosovës dhe se përpjekjet e tilla kanë një ndikim negativ në dinamikën e bisedimeve dhe implementimin e atyre për të cilat është rënë dakord, transmeton Klan Kosova.

Gjuriq ka shtuar se politikanët në Prishtinë së fundi duke marrë pjesë në një fushatë, përmes së cilës po përpiqen të bindin komunitetin ndërkombëtar se dialogu në Bruksel është i pasuksesshëm dhe kjo është edhe arsye për t`i bërë presion Serbisë për njohjen e Pavarësinë së Kosovës.

.

Comments
To Top