Ferizaj

Gjeniut të Hanit të Elezit i plotësohet dëshira, Rufki Suma e shoqëron


Publikuar më:


Ditë më parë intervista e tij bëri bujë mediatike dhe u komentua tej mase në rrjetet sociale.

Xhevahir Hasallari ndonëse ka përfunduar 8 vjeçaren, ai ka befasuar të gjithë opinionin me inteligjencën e tij.

54 vjeçarit nga Hani i Elezit që jetën e siguron nga shitja e drunjve dhe bagëtia, i është plotësuar dëshira.

Është kryetari i Hanit të Elezit, Rufki Suma ai që ka shoqëruar atë në vendet ku Xhevahiri pati dëshirë t’i vizitojë.

Kryetari Suma bashkë me Xhevahirin vizituan gjatë vikendit Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”, Kompleksin memorial “Adem Jashari” dhe Kullën e Tahir Mehës ne Prekaz dhe Shtëpinë e Lidhjes së Prizrenit në Prizren.

To Top