Lajme

Gjendet një varr masiv me 40 kufoma


Publikuar më:


pal

Trupat siriane kanë gjetur një varr masiv me rreth 40 kufoma të varrosura në qytetin antik të Palmiras, pas rimarrjes të qytetit nga Shteti Islamik, ka raportuar agjencia e lajmeve Sana.

Varri masiv, ku kishte trupa burrash, grash e fëmijësh, është gjetur në veri-lindje të qytetit, transmeton KosovaPress.

Sipas burimeve të AFP-së, disa prej viktimave u është hequr koka, ndërsa të tjerët janë vrarë.

Në mesin e të vrarëve, sipas këtyre burimeve, kishte të zyrtarë, ushtarë, anëtarë të regjimi pro-militant dhe të afërm të tyre.

Comments
To Top