Lajme

Gecaj: S’ia vlen të merremi me Gjuriqin, sovraniteti i Beogradit mbi Kosovën ka përfunduar më 1999


Publikuar më:


Bajram Gecaj

“Njerëzit si Gjuriqi gjithashtu kanë thënë më përpara se nuk e lëshojnë Kosovën kurrë, por Kosova është shtet i pavarur. Gjuriqi i bën këto lloj deklarata për opinionin e tij publik. Megjithatë Trepça është pasuri e Kosovës, ne e kemi aprovu ligjin, është në territorin e Kosovës dhe do të jetë gjithmonë e Kosovës”, ka thënë ai.

Marko Gjuriq, i cili mban pozitën e Shefit të Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, në konferencën e jashtëzakonshme për media të mbajtur sot, ka akuzuar Kryeministrin e Kosovës Isa Mustafa se ka gabuar kur nuk i ka përfshirë punëtorët serbë në ligjin për Trepçën

Por, Gecaj në një prononcim për Indeksonline, ka thënë se sovraniteti i Beogradit mbi Kosovën ka përfunduar në vitin 1999 dhe ka theksuar se të gjitha asetet në territorin e Kosovës janë vetëm të saj.

 

.

Comments
To Top