Sport

Formacioni i javës në Ligën e Evropës


Publikuar më:


ff

Kanë përfunduar katër ndeshjet e para çerekfinale në kuadër të Ligës së Evropës.

Tri skuadra kanë shënuar fitore me rezultat të njëjtë 2-1, ndërsa ndeshja kryesore mes Dortmundit dhe Liverpoolit përfundoi pa fitues 1-1.

Kështu portali ‘goal.com’, ka publikuar edhe formacionin më të mirë të javës në Ligën e Evropës.

Nga Dortmund kanë zënë vend portieri Roman Weindefeller që bëri disa pritje të shkëlqyera dhe mbrojtësit Mats Hummels që barazoi rezultatin.

Ndërkohë nga Liverpool janë përfshirë tri lojtarë, mbrojtësi Dejan Lovren, mesfushori James Milner dhe sulmuesi Divock Origi.

Me tre lojtarë është edhe Villareal që mposhti Spartën e Pragës 2-1, me Tigueros, Suarez dhe Bakambu. formacioni-i-javes-ne-EL-780x439

Comments
To Top