Sport

Fjalët emocionuese të futbollistit të mbijetuar nga rrëzimi i aeroplanit në Kolumbi


Publikuar më:


Alan Ruschel ka dhënë një mesazh emocionues pas shpëtimit nga rrëzimi i aeroplanit në Kolumbi.

Skuadra e tij, Chapecoense ishte në aeroplanin e rrëzuar ku kanë humbur jetën 76 persona.

“Kujdesuni për unazën time të martesës. Informoni familjen time se jam mirë dhe së shpejti do të jem në shtëpi”, mësohet të ketë thënë Ruschel, përcjell “Lajmi.net”.

27-vjeçari është futbollist i huazuar nga Internacional.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.

.

Comments
To Top