Ferizaj

Ferizajasi Leard Sadriu transferohet te Klubi Futbollistik Mura në ligën Sllovene.


Publikuar më:


Transferimi i tij pritet të bëhet gjatë kësaj jave,Sadriu për disa vite ka mbrojtur ngjyrat e klubit të Shkëndijës nga Tetova si dhe Skënderbeut të Korçës, Sadriu është lojtar i dalur nga akademia e KF Ferizajt.

Sadriu është edhe kapiten i Kombëtares U21 të Kosovës,si dhe këtë vit ka luajtur në ndeshjet kualifikuese të Conference League me klubin Shkëndija.

To Top