Ferizaj

Ferizaj: Vaksinimi andti-covid nga nesër bëhet në QMF1


Publikuar më:


Rënia e numrit  të atyre që po vaksionohen në Qendrën e improvizuar deri më tani në Shkollën e Agrobiznesit “Zenel Hajdini”  dhe me rekomandim të  Komitetit për Imunizim, vaksinimi  nga nesër do të bëhet në QMF1, (Në Rrugen Driton Islami, afërt fabrikës së Tubave)

Këtë e ka bërë të ditur stafi I QKMF-së në Ferizaj përmes një njoftimi në faqen zyrtare.

“Sipas rekomandimeve të Komitetit për imunizim në masë, procesi i vaksinimit anti-covid që deri më tani është bërë jashtë institucioneve shëndetësore,  tani e tutje do të bëhet brenda institucioneve.

Prandaj njoftohen  qytetarët e Ferizajt se prej nesër  procesi i vaksinimit anti-covid do të bëhet në QMF1, ku janë bërë të gjitha përgatitjet e nevojshëm” thuhet në njoftim

To Top