29,03,2024

Ferizaj triumfon ndaj Llapit me rezultat të pastër 2-0

Must Read

Ferizaj ka mposhtur Llapin me rezultat 2:0  në ndeshjen që u shty nga dje shkaku u reshjeve të borës.

Llapi pësoi disfatë zhgënjyese për t’ia dëmtuar shpresat për t’iu afruar kreut të Ipko Superligës së Kosovës në Ferizaj, ku u mposht me rezultat 2:0 në ndeshjen që fillimisht ishte planifikuar të zhvillohej dje.

Vendasve ua dha fitoren Dren Gashi me dy golat e tij – të parën e shënoi qysh në minutën e tretë të lojës, ndërsa të dytën e shënoi në minutën e 55-të.

Me këtë fitore “Ujqit” afrohen edhe më shumë për të dalë nga zona e rrezikshme.