Ferizaj

Ferizaj nënshkruan Memorandum Bashkëpunimi me Ministrinë e Infrastrukturës në vlerë prej 3.5 milion


Publikuar më:


Kryetari i Ferizajt Agim Aliu gjatë ditës së sotme ka nënshkruar një Memorandum Bashkëpunimi me Ministrin e Infrastrukturës, Arban Abrashi për asfaltimin e rrugës Talinoc i Muhaxherëve-Rahovicë, projekt që kap vlerën buxhetore të 3.5 milion eurove.

Me këtë rast kryetari Aliu ka falënderuar për mbështetje edhe dy  zëvendësministrat, Muharrem Svarqa dhe Xhavit Zariqi.

Lajmin e ka bërë të ditur kryetari Aliu përmes rrjetit social.

“Një tjetër projekt madhor për Ferizajn e ferizajasit, nisi sot, me nënshkrimin e Memorandumit të Bashkëpunimit dhe Financimit për asfaltimin e rrugës Talinoc i Muhaxherëve- Rahovicë, shteg rrugor ky me gjatësi 6 kilometër, me shteg për çiklistët e trotuare që kap vlerën buxhetore të 3.5 milionë eurove.

Bashkë me Ministrin e Infrastrukturës, Arban Abrashi si dhe me mbështetjen e zëvendësministrave Zariqi dhe Svarqa, ishim sot me drejtorin e Infrastrukturës dhe Urbanizmit e Mjedisit, ku nënshkruam memorandumin për këtë projekt që mbi të gjitha do t’i jap ritëm të ri zhvillimi gjithë zonës ku do të investohet, lehtësi e përparësi, banorëve dhe bizneseve.

Urime Ferizaj, në nisje të këtij projekti të rëndësishëm infrastrukturor!” ka shkruar Aliu.

To Top