Ferizaj

Ferizaj fillon mbarë, mposhtë Trepçën’89 me rezultat 2:0


Publikuar më:


Ferizaj.16.02.2019.
Sot u zhvilluan tri ndeshje në Superligë, që ashtu siç pritej ishin shumë interesante. 

 Për sportashësit ferizajas vëmendja  ishte te derbi në mes të KF Ferizaj dhe Trepça’89.

Pas një loje të bukur dhe  angazhimi  të lojtarëve ferizajas, Ferizaj  mposhti Trepçën 89 me rezultat 2:0 me golat e shënuara nga  Genc Hamiti.

14‘ GOOOL GOOOL, shënon Genc Hamiti sërish.

12′  GOOL GOOOL, Genc Hamiti shënon golin e parë në ndeshje për Ferizajin.

Formacionet zyrtare:

Ferizaj: Blakqori, Shosha, Shabani, Kuka, Çerkini, Dautaj, Shabani, Shala, Gashi, Aliu, Hamiti. Kryetrajner: Bylbyl Sokoli.

Trepça ’89: Beqiri, Pira, Asare, Basriu, Mersini, Maloku, Jashari, Hyseni, Hoti, Rusi, Diwara. Kryetrajner: Sabit Osmani

To Top