Ferizaj

Ferizaj befason Dritën e Gjilanit


Publikuar më:


Ferizaj me kryetrajner të ri, Bekim Isufi, importoi tri pikë të mëdha nga Gjilani
Ferizajasit befasuan me fitore me rezultat 1:0 ndaj Dritës. Drita ishte e favorite por nuk ia doli ndaj rivalit që luajti me shumë mençuri në repartin e mbrojtjes. Një Ferizaj që ka nisur përgatitjet me shumë vonesë ia doli që të befasojë në hapje të edicionit të ri, kurse për Dritën është humbje shokuese.
Në minutën e 90+2, Filonit Shaqiri me një goditje të fortë nga 17-18 metra plasoi topin në këndin e djathtë të Dritës dhe siguroi fitoren e Ferizajt me rezultat 0:1. Bekim Isufi debutoi në bankën e Ferizajt me fitore dhe atë kundër ish skuadrës së tij në Gjilan. Dukagjini i Klinës që u kthye pas 16 viteve në elitë u ndanë baras (0:0) me Ballkanin nga Theranda, kjo e fundit drejtohet nga kryetrajneri Ismet Munishi. Ballkani importon pikë të madhe, ndërsa klinasit nuk arritën të dalin me pikë të plota.
Superliga e Kosovës
Drita-Ferizaj    0:1
Flamurtari-Prishtina    1:1
Dukagjini-Ballkani    0:0
Feronikeli-Drenica    4:1
Llapi-Vushtrria    4:1
Trepça ’89-Gjilani    4:1
Tabela

 1. Feronikeli        1    1    0    0    3
 2. Llapi        1    1    0    0    3
 3. Trepça ‘89    1    1    0    0    3
 4. Ferizaj    1    1    0    0    3
 5. Prishtina    1    0    1    0    1:1    1
 6. Flamurtari    1    0    1    0    1
 7. Dukagjini    1    0    1    0    1
 8. Ballkani    1    0    1    0    1
 9. Drita    1    0    1    0
 10. Gjilani    1    0    0    1    0
 11. Drenica    1    0    0    1    0
 12. Vushtrria    1    0    0    1    0
  Në javën e a ardhshme do të takohen: Ferizaj-Gjilani, Vushtrria-Trepça ’89, Drenica-Llapi, Ballkani-Feronikeli, Prishtina-Dukagjini dhe Drita-Flamurtari.
To Top