Lajme

Fatmir Limaj: Dera është e hapur për VV-në!


Publikuar më:


Fatmir-Limaj-680x365_c

Lideri i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj në emisionin “Interaktiv” të KTV-së ka theksuar se opozita për 6-7 muaj e ka dhënë mjaftueshëm kontributin e saj për kundërshtimin e marrëveshjeve me Serbinë për Asociacionin dhe me Malin e Zi.

“Kjo që ka ndodhur sot ndërmjet Nismës dhe Aleancës është thellimi i bashkëpunimit opozitar”, ka thënë Limaj, raporton Gazeta Blic.

Limaj ka thënë se kjo marrëveshje i bën thirrje të gjitha partive opozitare dhe Vetëvendosjes që t’i bashkohen kësaj nisme.

“Thirrje i kemi bërë edhe shoqërisë civile”, tha Limaj, duke shtuar se subjektet politike kanë pavarësi që të vendosin se si do të veprojnë. / Gazeta Blic

 

Comments
To Top