Ferizaj

Eskalon protesta e banorëve të Palednicës


Publikuar më:


Protesta e banorëve të Palednicës së Hanit të Elezit ka eskaluar kur mbi 20 kamionë të kësaj kompanie u detyruan të hedhin asfaltin.

Këmbëngulja e protestuesve për vazhdim të protestës duke kërkuar zgjidhje të problemit bëri që policia të shoqërojë në polici këshillin organizativ protestues kurse rasti do të vazhdojë me procedur të rregullt në gjykatë, njofton Klan Kosova.

Pasi që kryetari i Komunës, Rufki Suma doli në vend të ngjarjes dhe premtoi për zgjidhje të problemit protestuesit u shpërndanë të qetë.

 

To Top