Lajme

Erdogan takon 7-vjeçaren e Twitter-it nga Aleppo, ja çfarë i thotë ajo (Video)


Publikuar më:


Erdogan ka mirëpritur vajzën dhe familjen e saj në pallatin presidencial në Ankara, tha agjencia shtetërore e lajmeve nw Turqi Anadollu, transmeton lajmi.net.

Anatolia ka publikuar një fotografi në të cilën Erdogan shihet duke e përqafuar vajzën, ndërsa pamjet video tregojnë se si vajza e vogël rrinte ulur në prehër të Erdogan së bashku me një djalë.

7 vjeçarja gjatw ditës sw hënën në mënyrë të sigurt ishte evakuuar nga Aleppo lindor.

Bana ka hapur një llogari në Twitter në shtator, ku ajo publikoj mesazhe tw ndryshme në lidhje me jetën e saj në një qytet nën rrethim. Gjatë kësaj kohe ka marrë më shumë se 330,000 “ndjekws”, duke përfshirë edhe shkrimtari JK Rowling, të cilës ai e kishte dërguar një kopje të “Harry Potter” në formë elektronike. /Lajmi.net/

.

Comments
To Top