Lajme

Erdogan për sulmin: Po tentojnë të na shkatërrojnë moralin


Publikuar më:


Erdogan

“Ky është një tentim për ta shkatërruar moralin e vendit tonë dhe për të krijuar kaos duke e sulmuar qëllimisht paqen dhe civilët tanë,” ka thënë Erdogan, transmeton Express.

Të paktën 39 persona u vranë mbrëmë pak para mesnatës gjatë një ahengu në një klub nate në Stamboll.

Erdogani, po ashtu i ka cilësuar sulmet në Turqi si të neveritshëm.

.

Comments
To Top