Lajme

Enver Hoxhaj: Do ta ndalim “Luginën e Diellit”


Publikuar më:


Ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj, në emisionin InfoBox të RTV Dukagjinit ka thënë se projekti i Serbisë “Lugina e Diellit”, i nisur në veri të vendit nuk do të realizohet.

Sipas tij, ai plan është ilegal, ndërsa Qeveria e Kosovës do të bëjë presion mbi Beogradin që të ndal ndërtimet atje.

Ai tha se vetëm një regjim i Millosheviqit ka mund të paraqesë projekte të tilla dhe kjo sipas tij është projekt kolonizues.

Comments
To Top