Ferizaj

Endrit Uruçi fitues i Turneut Mbarëkombëtar të Shahut “Përvjetori i Pavarësisë”


Publikuar më:


Endrit Uruçi është shpallur fitues i Turnirit mbarëkombëtar të shahut “Përvjetori i Pavarësisë” i cili është  mbajtur  mbrëmë në Hotel Grand në Prishtinë.

Në një konkurrencë të fortë  ku morën pjesë  mbi 40 shahistë nga  të gjitha viset shqiptare , Endrit Uruçi nga Ferizaj arriti  që   të grumbulloi më së shumti pikë dhe u radhit në pozitën e parë.

Në këtë  Turne morën pjesë  garues nga Shqipëria, Kosova, Lugina e Preshevës, nga Maqedonia por pati edhe nga vendet tjera në të cilat jetojnë shqiptarët. Është ky edhe një sukses i radhës  i Endrit Uruçit i cili po bënë emër në historinë e shahut ferizajas dhe atij kosovarë.

To Top