Lajme

Emërohen shefi dhe Inspektori i Përgjithshëm i AKI-së


Publikuar më:


Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka emëruar sot Kreshnik Gashin në postin e drejtorit të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë.

Haradinaj po ashtu ka bërë të ditur se ka emëruar edhe Burim Ramadanin në postin e Inspektorit të Përgjithshëm të AKI-së, transmeton Telegrafi.

“Në bazë të kompetencave kushtetuese dhe ligjore dhe në bashkërëndim me Presidentin, sot kam emëruar, Kreshnik Gashi, në postin e Drejtorit të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, ndërsa Burim Ramadanin në postin e Inspektorit të Përgjithshëm të AKI-së”, ka shkruar ai në profilin e tij në Facebook.

Haradinaj ka thënë se profilet e të emëruarve, si figura publike me integritet dhe ekspertë për siguri, garantojnë profesionalizmin dhe kredibilitetin e AKI-së.

Kujtojmë se Haradinaj para disa ditësh kishte pranuar dorëheqjen e Shpend Maxhunit nga pozita e drejtorit të AKI-së.


To Top