Lajme

Ekstradimi i Abdeslam në Francë, i rrezikshëm


Publikuar më:


2-38-650x358

Planet për ta ekstraduar në Francë terroristin Sala Abdeslam, po shihen të jenë shumë të rrezikshme.

Autoritetet belge dhe franceze siç raportojnë mediat në Belgjikë po mbajnë fshehtë detajet e transferimit të tij.

Raportohet se transferimi i Abdeslam-it do të jetë komplet përgjegjësi e forcave franceze.

Për ekstradimin e Abdeslam-it u vendos me 31 mars nga një gjykatë belge/lajmi.net

 

Comments
To Top