Lajme

E moshuara në Dibër: Më dhanë 2 mijë lekë për të votuar Ramën


Publikuar më:


Teksa gazetari i “News 24” në Dibër , Enver Doçi, ka tentuar të marrë një deklaratë të palës tjetër lidhur me këto akuza të ngritura nga PD, ai është shtyrë dhe i është kërkuar të largohet nga komisionerë dhe militantë të PS.

Por, pavarësisht presioneve për të mos xhiruar me kamera, gazetari ka arritur të marrë edhe reagimin e kryetares së këshillit bashkiak Lule Dani, e cila pranon se ka shoqëruar të moshuarën drejt kutisë së votimit, por këtë, sipas saj, e ka bërë për ta ndihmuar pasi e moshuara nuk dinte të votonte.

Gazetari ka insistuar edhe më tej duke marrë prononcimin e vetë të moshuarës Zelie Gjoni, e cila deklaron se është paguar në shumën 20 mijë lekë të vjetra për të votuar për kandidatin e majtë Muharrem Rama. /BW/

Comments
To Top