Ferizaj

E gjen portofolin me para në restorant, 21 vjeçarja e dorëzon në Polici


Publikuar më:


Një grua 21 vjeçare në Ferizaj gjatë ditës së djeshme në një restorant ka gjetur një protofol me para dhe dokumenta.

Pasi e kishte gjetur, ajo e ka dorëzuar portofolin në Polici.

Policia ka arritur të gjej pronarin e protofolit dhe të ia dorëzoj atë.

Njoftimi i plotë nga Policia: 

Me datën 14.05.2021 rreth orës 22:20, një qytetare e Ferizajt (F/SH/K), A.K 21 vjeçe, punëtore në restaurantin ‘’Burger King ‘’ tek qendra ‘’ The Village – Shoping & Fun ‘’ në Ferizaj, ka gjetur në këtë restaurant një portofol me para dhe dokumente të humbura. Portofoli i përkiste një (M/SH/K), B.S 23 vjeç.

Ajo menjëherë ka njoftuar policinë dhe portofolin e gjetur e ka dorëzuar në stacionin policor të Ferizajt.

Pas procedurave të verifikimit të pronarit, në prani të policisë,   pronarit i kthehen  paratë dhe dokumentet, ( 179.53 euro, 50 denar MKD, 5 lira TR, ,  letërnjoftimi i RKS-së , patentë shoferi, indexi universitar dhe kartela e bankës).

Me këtë rast, Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, ka falënderuar qytetaren A.K, për gjestin human dhe shembullorë me rastin e dorëzimit të portofolit të gjetur  në stacionin e policisë .

To Top