Kultura-Arti

“E çmendur”, Anxhela Peristeri shpallet fituesja e Këngës Magjike


Publikuar më:


Nata e madhe e ndarjes së çmimeve të festivalit të 19 të muzikës “Kënga Magjike”, u fitua nga këngëtarja Anxhela Peristeri me këngën “E çmendur”.

Vendin e dytë e fitoi këngëtarja Elhaida Dani me këngën “E ngrirë”, ndërsa në vendin e tretë u rendit Fifi me këngën “Zhurmë”.

Çmimi i parë iu dorëzua Anxhela Peristerit, nga fituesja e Kënga Magjike 2016, Rozana Radi.

Më herët Anxhela fitoi edhe çmimin zëri më i mirë femëror. Ndërkohë Elhaida u vlerësua me çmimin e kritikës dhe Fifi me çmimin kënga hit. Më poshtë gjeni edhe këngën fituese dhe kush fitoi çmimet e tjera.

Lista e çmimeve

Çmimi i Kritikës- Elhaida Dani

Vokali më i mirë femër-  Anxhela Peristeri

Vokali më i mirë mashkull- Mentor Haziri

Çmimi “Kënga Hit” – Fifi

Çmimi ‘Best Balade”- Samanta Karavella

Best Dance – Alar Band

Artisti më i pëlqyer në internet – Valon Shehu

Dueti më  i mire: Endri dhe Stefi

Artisti i ri më i mirë-  John Shahu

Çmimi “Tv Klan”- Xhesika Polo

Çmimi “Kënga Stil”- Lind Islami

Çmimi “Grupi më i mirë”- Energy Band

Çmimi “Metropol”- Aurel Thëllimi

Çmimi “RTV 21 Kosovë & Tv21 Maqedoni”- Egzona Ademi

Çmimi “Artisti më i mirë i internetit”- Stresi ft Anxhelo Koçi & Flor Bana

Çmimi “Diskograk”- Stine

Çmimi “Çesk Zadeja”- Blerina Braka

Çmimi Etno Trend -Rovena Dilo

Çmimi i produksionit “Jon Music” – Klinti Çollaku/a.y/noa.al

To Top