Sport

Dy talentë ferizajas në prova tek KF “Hajduk” të Splitit


Publikuar më:


Dy talentët e futbollit, binjakët Ermir dhe Erlind SHABANI, kanë udhëtuar sot për në Split të Kroacisë, pasi për dy javë do të jenë në prova tek gjiganti kroat “HAJDUKU”
E gjithë kjo duke iu falenderuar Scaotit të KF “ Hajduk” z.Albin Sahatgjiu nga Gjakova.
Futbollistët ferizajas aktualisht janë pjesë e klubit të futbollit “Prishtina” U-19dhe me paraqitjet e tyre të mira në këtë klub, kanë shtyrë klubin kroat që t’u ofrojë mundësinë që të tregojnë talentin e tyre për të dytën herë pasi që ishin edhe vitin e kaluar!
Vlen të theksohet se Ermiri është edhe pjesë e përfaqesueses së Kosovës U-19.

To Top