Ferizaj

Dy nga të lënduarit e Ferizajt nisen drejt Turqisë në orët e para të mëngjesit


Publikuar më:


Katër nga të lënduarit e shpërthimit të bombolës së gazit në Ferizaj do të nisen drejt Turqisë ku do t’i trajtojnë plagët, ndërsa dy prej tyre do të jenë rrugës pas pak orësh.

Klan Kosova mëson se Turqia ka konfirmuar se pacientët mund të udhëtojnë, prandaj ata do të nisen në orën 03:40 të mëngjesit të sotëm.

Ata do të shkojnë nga QKUK drejt në aeroport.

Konzoliumi i Klinikës së Kirurgjisë Plastike dhe Anestezionit kanë vendosur për të gjashtë të lënduarit më rëndë që po trajtohen në QKUK se u duhet trajtim jashtë vendit, por megjithatë katër prej tyre do të dërgohen në Turqi.

To Top