Ferizaj

Dy aksidente në Slivovë të Ferizajt, tre të lënduar (Foto)


Publikuar më:


Rreth orës 17:10 kane ndodhur dy aksidente komunikacioni në fshatin Slivovë të Ferizajt

Zëdhënësi i policisë Agim Gashi ka bërë të ditur se  në këto dy aksidente janë tre të lënduar të cilët janë dërguar në Qendrën e Emergjencës në Spitalin e Ferizajt. Dy   persona janë të lënduar nga aksidenti i parë në mes dy makinave.

Policia e trafikut është në vendin e ngjarjes dhe po merret me  rastin.

Në Emergjencën e QKMF bëjnë të ditur se   të lënduarit janë sjellë  me

Ndërsa në   ndeshjen e dytë e cila ndodhi pas 10 minutash në të njëjtin lokacion  në mes të një personi me motoçikletë dhe një kombi është lënduar  vozitësi i motoçikletës.

Në Emergjencën e spitalit bëjnë të ditur së  të lënduarit janë   nën kujdesin mjekësor dhe është  dukë u dhënë ndihma . Njëri ndër të lënduarit( një  grua e moshuar)  është më e lënduar  dhe  pritet  që sapo të  normalizohen shenjat vitale të përcjelljet për në QKUK në Prishtinë.

14484659_10209503179191835_3433096923015883688_n 14440808_10209503178151809_7459189967283612002_n 14484625_10209503177191785_7103896303775591796_n

Comments
To Top