Lajme

Donika Kadaj-Bujupi “mbetet” si deputete e AAK-së! (Foto)


Publikuar më:


foto

Donika Kadaj-Bujupi dha dorëheqje nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës për shkak, siç tha ajo, të pakënaqësive brenda partisë së Ramush Haradinajt.

Ky lajm e kishte befasuar edhe vetë Haradinajn, që deklaroi se nuk ishte informuar për këtë dorëheqje.

Mirëpo Kadaj-Bujupi vazhdon të figurojë në Kuvendin e Kosovës ende si pjesë e AAK-së.

Në faqen e internetit të Kuvendit të Kosovës, Kadaj-Bujupi figuron si shefe e Grupit Parlamentar dhe kësaj partie.

Te Grupi Parlamentar i AAK-së, Kadaj- Bujupi figuron si kryetare e grupit dhe deputete e AAK-së.

Ndërsa në media është përfolur shumë që do të shkojë në Vetëvendosje, mirëpo një gjë të tillë Kadaj-Bujupi deri më tash e ka mohuar.

donika deputete

Comments
To Top