Lajme

“Ditë pushimi” sot në Shkup, protestat vazhdojnë nesër


Publikuar më:


screen-11.03.0224.04.2016

Organizata qytetare “Protestoj” ka paralajmëruar se sot nuk do të ketë protestë në Shkup, raporton Portalb.

“Me protesta vazhdojmë të hënën, ora 18- më shumë në numër, më të koordinuar, me forca dhe energji të reja”, qëndron në kumtesën e tyre.

Java që po kalon u shënua me protesta të njëpasnjëshme, që fillonin nga ora 18 para Prokurorisë Speciale Publike dhe mbaronin te Qeveria e Maqedonisë.

Comments
To Top