Lajme

Disa të plagosur nga një sulm në një klub nate në Stamboll


Publikuar më:


Policia turke ka bërë të ditur se në vendin e ngjarjes kanë shkuar shumë ambulanca e vetura të policisë, shkruan BBC, transmeton lajmi.net.

Sipas burimeve, disa persona janë veshur si “Santa Claus”, babadimra, dhe kanë hyrë në klubin e natës ku edhe kanë sulmuar.

Sulmuesit besohet se janë ende brenda në klub, edhe pse Stambolli ka qenë në gatishmëri për sulme me 17,000 policë në çdo pjesë të qytetit.

Brenda në klub janë qindra njerëz, por ende nuk dihet për numrin e viktimave./Lajmi.net/

.

Comments
To Top