Ferizaj

Digjet plotësisht shtëpia,dyshohet  se shkaktar ishte rryma  (foto- video)


Publikuar më:


( E plotësuar)  Shtëpia e cila   e cila mori flakë rreth orës  15: në Mirash të Ferizaj  u djegë e tëra.

Njësiti i zjarrfikësve ka arritur të lokalizoi zjarrin por dëmet janë shumë të mëdha dhe tani shtëpia është  e  pa banueshme.

Policia dhe ekipet e KEDS-it gjenden në vendin e  ngjarjes dhe po merren me rastin dhe shkaktarët e këtij zjarri.

14010027_2069650366594242_1546849605_n 14017766_2069650346594244_779533959_n 14018012_2069650356594243_80559566_n 13937012_2069650349927577_285986251_n 13988666_2069650353260910_2146538594_n

Në Mirash të Ferizajt merr flakë një shtëpi

Para pak çastesh në Mirash të Ferizajt ka marrë flakë një shtëpi.

Një shtëpi në lagjen e Bytyqve në Mirash të Ferizajt është përfshirë nga flaka. Ekipet e zjarrfikësve gjenden në vendin e ngjarjes dhe po mundohet të lokalizojnë zjarrin.

Bëhet e ditur se familja të cilës po i digjet shtëpia është rast social dhe në gjendje të vështirë ekonomike.

Ende nuk dihet shkaktari i zjarrit.

 

Comments
To Top