Lajme

Digjet një stallë e bagëtive në Viti


Publikuar më:


Traktorin e kishin bërë gati për të hedhur mbetjet, pasi zjarri i bëri shkrumb e hi krejt qka pati.

E gjithë stalla e bagëtive e familjes Sadiku nga Vitia, në pasditën e djeshme aty rreth orës 14h u përfshi nga zjarri, njofton PlusTv.

Zjarri është lokalizuar, por është djegur  stalla dhe ushqimi i bagëtive. Pronari Zylfi Sadiku, po thotë se nuk ishte në shtëpi në atë moment kur zjarri ka shpërthyer nga kati i dytë i stallës.

Atij krejt puna që bëri me familjen e tij gjatë verës për sigurimin e ushqimit të bagëtive, i shkoi dëm brenda një dite.
Ata thonë se vlera e dëmit të shkaktuar është e konsiderueshme, që kap shumën diku afër 20 mijë euro.

Zjarrfikësit menjëher mbërritën në vendin ngjarjes, por pavarësisht përpjekjeve me ndihmën e të tjerve për disa orë për ta shuar zjarrin, nuk mundën të shpëtonin ushqimin e bagëtive e gjësende tjera që familjarët i mbanin në atë objekt.

Banorët po thonë se  deri te shpërthimi i zjarrit, dyshohet të ketë ardhur si pasojë e përdorimi të fishekzjarrëve nga dikush aty.

Comments
To Top